EE2-12TNUX-L KEMET
  • Part Number: EE2-12TNUX-L
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
  • Category: Singal Relays
  • Status:
  • More about EE2-12TNUX-L KEMET
    EE2-12TNUX-L KEMET
    EE2-12TNUX-L is manufactured by KEMET and is categorized in the Singal Relays category. EE2-12TNUX-L is described as RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Singal Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Singal Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    View
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE