EB2-4.5TNU-L KEMET
  • Part Number: EB2-4.5TNU-L
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V
  • Category: Singal Relays
  • Status:
  • More about EB2-4.5TNU-L KEMET
    EB2-4.5TNU-L KEMET
    EB2-4.5TNU-L is manufactured by KEMET and is categorized in the Singal Relays category. EB2-4.5TNU-L is described as RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Singal Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Singal Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE