C350C685M5U5TA KEMET
  • Part Number: C350C685M5U5TA
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 6.8UF 20% 50V Z5U RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 56
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE