C315C102K1G5TA7301 KEMET
  • Part Number: C315C102K1G5TA7301
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C315C102K1G5TA7301 KEMET
    C315C102K1G5TA7301 KEMET
    C315C102K1G5TA7301 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C315C102K1G5TA7301 is described as CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    View
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"