C0805X474K4RACAUTO KEMET
  • Part Number: C0805X474K4RACAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805 AUTO
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0805X474K4RACAUTO KEMET
    C0805X474K4RACAUTO KEMET
    C0805X474K4RACAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0805X474K4RACAUTO is described as CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805 AUTO. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM