C0603X222M1GEC7867 KEMET
  • Part Number: C0603X222M1GEC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603X222M1GEC7867 KEMET
    C0603X222M1GEC7867 KEMET
    C0603X222M1GEC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603X222M1GEC7867 is described as CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    View
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM