C0603X222K1GEC7867 KEMET
  • Part Number: C0603X222K1GEC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603X222K1GEC7867 KEMET
    C0603X222K1GEC7867 KEMET
    C0603X222K1GEC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603X222K1GEC7867 is described as CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM