C0603C332J5GACAUTO KEMET
  • Part Number: C0603C332J5GACAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C332J5GACAUTO KEMET
    C0603C332J5GACAUTO KEMET
    C0603C332J5GACAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C332J5GACAUTO is described as CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1559/1559-TF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558-BF
    View
    COVER ABS FOR PB-1563
    Cinch Connectivity
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE