C0603C273K5RACTU KEMET
  • Part Number: C0603C273K5RACTU
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 26,351
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    View
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL