C0603C272J3GAC7867 KEMET
  • Part Number: C0603C272J3GAC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 8,884
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0603C272J3GAC7867 KEMET
    C0603C272J3GAC7867 KEMET
    C0603C272J3GAC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C272J3GAC7867 is described as CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CER BENDER 27MM 4600HZ
    View
    PIEZO CER BENDER 9000HZ 500 OHM
    Murata
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM