C0603C271J2GACAUTO KEMET
  • Part Number: C0603C271J2GACAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C271J2GACAUTO KEMET
    C0603C271J2GACAUTO KEMET
    C0603C271J2GACAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C271J2GACAUTO is described as CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    View
    Schroff
    CONNECTOR H 15 F