C0603C222K2GECAUTO KEMET
  • Part Number: C0603C222K2GECAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C222K2GECAUTO KEMET
    C0603C222K2GECAUTO KEMET
    C0603C222K2GECAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C222K2GECAUTO is described as CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE