C0603C221M4RACAUTO KEMET
  • Part Number: C0603C221M4RACAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0603 220PF 16V X7R 20% A
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C221M4RACAUTO KEMET
    C0603C221M4RACAUTO KEMET
    C0603C221M4RACAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C221M4RACAUTO is described as CAP CER 0603 220PF 16V X7R 20% A. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    View
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V