C0603C220K5RACAUTO KEMET
  • Part Number: C0603C220K5RACAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0603 22PF 50V X7R 10% AU
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C220K5RACAUTO KEMET
    C0603C220K5RACAUTO KEMET
    C0603C220K5RACAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C220K5RACAUTO is described as CAP CER 0603 22PF 50V X7R 10% AU. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    View
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK