C0603C153M3GEC7867 KEMET
  • Part Number: C0603C153M3GEC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0.015UF 25V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C153M3GEC7867 KEMET
    C0603C153M3GEC7867 KEMET
    C0603C153M3GEC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C153M3GEC7867 is described as CAP CER 0.015UF 25V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH