C0603C153G4GAC7867 KEMET
  • Part Number: C0603C153G4GAC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0.015UF 16V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 154,556
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0603C153G4GAC7867 KEMET
    C0603C153G4GAC7867 KEMET
    C0603C153G4GAC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C153G4GAC7867 is described as CAP CER 0.015UF 16V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A