C0603C152G5GECAUTO KEMET
  • Part Number: C0603C152G5GECAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C152G5GECAUTO KEMET
    C0603C152G5GECAUTO KEMET
    C0603C152G5GECAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C152G5GECAUTO is described as CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    View
    Memory Protection Devices
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL