C0603C103K4RACTU KEMET
  • Part Number: C0603C103K4RACTU
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 10000PF 16V X7R 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 73,385
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD