C0603C103G3GECAUTO KEMET
  • Part Number: C0603C103G3GECAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C103G3GECAUTO KEMET
    C0603C103G3GECAUTO KEMET
    C0603C103G3GECAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C103G3GECAUTO is described as CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO STD 2.6KHZ 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO
    View
    Pui Audio
    PIEZO CER BENDER 27MM 4600HZ
    PIEZO CER BENDER 9000HZ 500 OHM
    Murata
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM