C0603C102M1GECAUTO KEMET
  • Part Number: C0603C102M1GECAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C102M1GECAUTO KEMET
    C0603C102M1GECAUTO KEMET
    C0603C102M1GECAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C102M1GECAUTO is described as CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    View
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT