C0603C102K2GECAUTO KEMET
  • Part Number: C0603C102K2GECAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C102K2GECAUTO KEMET
    C0603C102K2GECAUTO KEMET
    C0603C102K2GECAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C102K2GECAUTO is described as CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"