C0603C101JAGAC7867 KEMET
  • Part Number: C0603C101JAGAC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C101JAGAC7867 KEMET
    C0603C101JAGAC7867 KEMET
    C0603C101JAGAC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C101JAGAC7867 is described as CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    View
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM