C052H104K5G5GAT500 KEMET
  • Part Number: C052H104K5G5GAT500
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C052H104K5G5GAT500 KEMET
    C052H104K5G5GAT500 KEMET
    C052H104K5G5GAT500 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C052H104K5G5GAT500 is described as CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE ASSY 10 SLOT J1
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V