C052H102J1G5GAT500 KEMET
  • Part Number: C052H102J1G5GAT500
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C052H102J1G5GAT500 KEMET
    C052H102J1G5GAT500 KEMET
    C052H102J1G5GAT500 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C052H102J1G5GAT500 is described as CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE