C0402H102J5GAFT1K0 KEMET
  • Part Number: C0402H102J5GAFT1K0
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0402H102J5GAFT1K0 KEMET
    C0402H102J5GAFT1K0 KEMET
    C0402H102J5GAFT1K0 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402H102J5GAFT1K0 is described as CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0402. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    View
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 12.5V SMD