C0402C563K4RACTU KEMET
  • Part Number: C0402C563K4RACTU
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0.056UF 16V X7R 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 80,670
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X9 SNAPIN PLAST
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    View
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH