C0402C273K9PACTU KEMET
  • Part Number: C0402C273K9PACTU
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0.027UF 6.3V X5R 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 80,006
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"