C0402C181J1GACAUTO KEMET
  • Part Number: C0402C181J1GACAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0402C181J1GACAUTO KEMET
    C0402C181J1GACAUTO KEMET
    C0402C181J1GACAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C181J1GACAUTO is described as CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0402. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    View
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK