C0402C161K4HAC7867 KEMET
  • Part Number: C0402C161K4HAC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0402 160PF 16V ULTRA STA
  • Category: Unclassified
  • Status:
  • More about C0402C161K4HAC7867 KEMET
    C0402C161K4HAC7867 KEMET
    C0402C161K4HAC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Unclassified category. C0402C161K4HAC7867 is described as CAP CER 0402 160PF 16V ULTRA STA. Perfect Parts is a supplier of and other .
    ---> Other parts by KEMET
    ---> from all manufacturers
    ---> by sub category
  • More About
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"