C0402C161G4HAC7867 KEMET
  • Part Number: C0402C161G4HAC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 0402 160PF 16V ULTRA STA
  • Category: Unclassified
  • Status:
  • More about C0402C161G4HAC7867 KEMET
    C0402C161G4HAC7867 KEMET
    C0402C161G4HAC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Unclassified category. C0402C161G4HAC7867 is described as CAP CER 0402 160PF 16V ULTRA STA. Perfect Parts is a supplier of and other .
    ---> Other parts by KEMET
    ---> from all manufacturers
    ---> by sub category
  • More About
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    View
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"