C0402C151J1GAC7867 KEMET
  • Part Number: C0402C151J1GAC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0402C151J1GAC7867 KEMET
    C0402C151J1GAC7867 KEMET
    C0402C151J1GAC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C151J1GAC7867 is described as CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0402. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE