C0402C121J1GAC7867 KEMET
  • Part Number: C0402C121J1GAC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0402C121J1GAC7867 KEMET
    C0402C121J1GAC7867 KEMET
    C0402C121J1GAC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C121J1GAC7867 is described as CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0402. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    View
    Keystone Electronics
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN