C0402C102J8GAC7867 KEMET
  • Part Number: C0402C102J8GAC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 10V C0G/NP0 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0402C102J8GAC7867 KEMET
    C0402C102J8GAC7867 KEMET
    C0402C102J8GAC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C102J8GAC7867 is described as CAP CER 1000PF 10V C0G/NP0 0402. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    View
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE