C0402C102J5GACAUTO KEMET
  • Part Number: C0402C102J5GACAUTO
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0402C102J5GACAUTO KEMET
    C0402C102J5GACAUTO KEMET
    C0402C102J5GACAUTO is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C102J5GACAUTO is described as CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0402. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    View
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB
    SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 92DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 91DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 81DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 82DB