C0402C102J4RACTU KEMET
  • Part Number: C0402C102J4RACTU
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 16V X7R 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 68,383
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT