C0402C102J4GAC7867 KEMET
  • Part Number: C0402C102J4GAC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0402C102J4GAC7867 KEMET
    C0402C102J4GAC7867 KEMET
    C0402C102J4GAC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C102J4GAC7867 is described as CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 0402. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    View
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"