C0402C101J5GALTU KEMET
  • Part Number: C0402C101J5GALTU
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 52,017
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A