SM16B-ZESS-TB(LF)(SN) JST CO LTD
  • More about SM16B-ZESS-TB(LF)(SN) JST CO LTD
    SM16B-ZESS-TB(LF)(SN) is manufactured by JST CO LTD and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. SM16B-ZESS-TB(LF)(SN) is described as CONN HEADER R/A SMD 16POS ZE. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"