SM11B-NSHSS-TB (LF)(SN) JST CO LTD
  • More about SM11B-NSHSS-TB (LF)(SN) JST CO LTD
    SM11B-NSHSS-TB (LF)(SN) is manufactured by JST CO LTD and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. SM11B-NSHSS-TB (LF)(SN) is described as CONN HEADER 11 POS R/A SMD 1.0MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by JST CO LTD
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    View
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"