B16B-PADSS(LF)(SN) JST CO LTD
  • More about B16B-PADSS(LF)(SN) JST CO LTD
    B16B-PADSS(LF)(SN) JST CO LTD
    B16B-PADSS(LF)(SN) is manufactured by JST CO LTD and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. B16B-PADSS(LF)(SN) is described as CONN HEADER 16POS 2MM TIN. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by JST CO LTD
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"