PS-16PA-D4R1-A1 JAE
  • More about PS-16PA-D4R1-A1 JAE
    PS-16PA-D4R1-A1 JAE
    PS-16PA-D4R1-A1 is manufactured by JAE and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. PS-16PA-D4R1-A1 is described as CONN HEADER 16POS. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"