MM70-314B2-1-R500 JAE
  • More about MM70-314B2-1-R500 JAE
    MM70-314B2-1-R500 JAE
    MM70-314B2-1-R500 is manufactured by JAE and is categorized in the Edgeboard Card Connectors category. MM70-314B2-1-R500 is described as CONN MXM FMALE 314POS 0.020 GOLD. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by JAE
    ---> Edgeboard Card Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Edgeboard Card Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"