DD4RA40JA1R1500 JAE
  • Part Number: DD4RA40JA1R1500
  • Manufacturer Name: JAE
  • Description: CONN 40POS RECEPTACLE SMT R/A
  • Category: Pluggable Connectors
  • Status:
  • More about DD4RA40JA1R1500 JAE
    DD4RA40JA1R1500 JAE
    DD4RA40JA1R1500 is manufactured by JAE and is categorized in the Pluggable Connectors category. DD4RA40JA1R1500 is described as CONN 40POS RECEPTACLE SMT R/A. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by JAE
    ---> Pluggable Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Pluggable Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    View
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"