BAS4002S02LRHE6327XTSA1 Infineon
  • Part Number: BAS4002S02LRHE6327XTSA1
  • Manufacturer Name: Infineon
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 200MA TSLP-2
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about BAS4002S02LRHE6327XTSA1 Infineon
    BAS4002S02LRHE6327XTSA1 is manufactured by Infineon and is categorized in the Zener Single Diodes category. BAS4002S02LRHE6327XTSA1 is described as DIODE SCHOTTKY 40V 200MA TSLP-2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Infineon
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"