VBO40-16NO6 IXYS
  • Available: 54
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VBO40-16NO6 IXYS
    VBO40-16NO6 IXYS
    VBO40-16NO6 is manufactured by IXYS and is categorized in the Bridge Rectifier Diodes category. VBO40-16NO6 is described as DIODE BRIDGE 40A 1600V SOT-227B. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    View
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A