MCC72-12IO1B IXYS
  • Part Number: MCC72-12IO1B
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: MOD THYRISTOR DUAL 1200V TO240AA
  • Category: SCR Modules
  • Status:
  • Available: 9,383
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    View
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED