DSS2-60AT2 IXYS
  • Part Number: DSS2-60AT2
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE SCHOTTKY 60V 2A TO92-3
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 759
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DSS2-60AT2 IXYS
    DSS2-60AT2 IXYS
    DSS2-60AT2 is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DSS2-60AT2 is described as DIODE SCHOTTKY 60V 2A TO92-3. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE