DSS2-40BB IXYS
  • Part Number: DSS2-40BB
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 2A SMB
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about DSS2-40BB IXYS
    DSS2-40BB IXYS
    DSS2-40BB is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DSS2-40BB is described as DIODE SCHOTTKY 40V 2A SMB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    View
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED