DSS16-01AS IXYS
  • Part Number: DSS16-01AS
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE SCHOTTKY 100V 16A TO263AB
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about DSS16-01AS IXYS
    DSS16-01AS IXYS
    DSS16-01AS is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DSS16-01AS is described as DIODE SCHOTTKY 100V 16A TO263AB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    View
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET