DSS16-0045B IXYS
  • Part Number: DSS16-0045B
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO220AC
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about DSS16-0045B IXYS
    DSS16-0045B IXYS
    DSS16-0045B is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DSS16-0045B is described as DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO220AC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP